Az előadás, amit csütörtökön két alkalommal adott elő öt érdi iskolás – akik ugyan nem szenvednek semmilyen függőségben, de környezetükben megtapasztalhatták azt, és szívesen elmondták véleményüket az őket körülvevő világról –, az Érdi Szociális Gondozó Központ szervezésében, az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatásával valósulhatott meg, több hónapos előkészítő munkával. Ennek során a diákok prevenciós előadásokon, rendezvényeken vettek részt, és saját ötleteik alapján megszületett a színdarab is. Ebben Krasznahorkai Ágnes drámapedagógus segítette a fiatalokat, aki az előadás után érdeklődésünkre elmondta: a darab különlegessége, hogy a szereplők bátran felvállalják saját magukat, minden egyes pillanata őszintén jön, és a diákok számukra rendkívül fontos.

A fiatalok őszintén vallanak nemcsak önmagukról, hanem arról is, hogyan látják az őket körülvevő világot: a felnőttekét és a diákokét egyaránt. Mint elmondták, számukra a darab legfontosabb üzenete, hogy a fiatalok vigyázzanak egymásra, álljanak ki a másikért, és ne függjenek a digitális világtól.

A Szociális Gondozó Központ szeretné folytatni ezeket az előadásokat, és nem csupán azért, mert ez a prevenció egyik fontos eszköze lehet, hanem azért is, hogy minél több fiatalt bevonzzanak a színházba, és az intézmény ifjúsági programjaiba is. Ezek a nyári szünet idején is zajlanak: a gyerekeknek elindult az ingyenes Parkoló program, a tinédzsereket pedig az ifiklubban várják szinte minden hétköznap.