Három óvoda újul meg a nyáron, illetve ősszel Érden, a Modern Városok Program keretében.

Döntöttek a képviselők: óvodák újulnak meg Érden
A Kincses óvoda udvara


Ezek egyike a Kincses Óvoda Tállya Tagóvodája, ahol mintegy 62 millió forintot fordítanak a felújításra: a homlokzati és lábazati hőszigetelésre, a tetőfedésre, a nyílászárók cseréjére, a csoportszobákra, valamint az új bútorokra és az udvarra. Bács István alpolgármester tájékoztatása szerint a kivitelezés várhatóan 2018. november közepéig tart majd; augusztus 27-től az oviba járó 66 gyerek ideiglenesen az Érdi Kincses Óvoda Kutyavári Tagóvodájában, valamin a Béke téri Kincses Óvodában kap majd helyet.

A Kincses Óvoda Tündérkert Tagóvodájában 68 millió forintot fordítanak korszerűsítésre: javítják a tetőt és a bádogozást, valamint a homlokzati vakolatot, átfestik a lábazatot, cserélik a nyílászárókat, szigetelnek kívül és felújítanak belül. Kialakítanak egy logopédusi szobát is. A foglalkoztatók új padlót kapnak, a lambériát javítják, illetve cserélik, festenek, korszerűsítik a fűtést, és felújítják a játszóudvart. A felújítás itt is belenyúlik az őszbe: a gyerekeket ideiglenesen a Fácán óvoda régi épületében helyezik el.

A Szivárvány Óvodában a csatornát újítják fel és a fűtésrendszert korszerűsítik, illetve hőszigetelnek. A belső munkálatok szeptember 3-ára várhatóan befejeződnek.

Szintén a Modern Városok Program keretében újul meg az Érdi Kincses Óvoda és az Apró Falva Bölcsőde épületegyütteséhez tartozó udvar. A két intézmény energetikai korszerűsítését tavaly végezték el. Idén az udvart újítják fel, illetve bővítik: új kerítést építenek, játszóudvarokat alakítanak ki, gumiburkolattal és új játékokkal. A beruházás költsége 121,5 millió forint.

Érd közgyűlése mai rendkívüli ülésén döntött arról, hogy az önkormányzat pályázatot nyújt be egy új bölcsőde építésére. A hatcsoportos, 76 gyermeket befogadó intézményt Fenyves-Parkvárosban, az új Erdőszéle tagóvodával szemben szeretnék felépíteni. 400 millió forint támogatást kíván igényelni az önkormányzat; a szükséges önerő 21 millió forint.  A beruházás összköltségéhez lehetőség van egy VEKOP-pályázaton korábban már elnyert 85,6 millió forintos összeg hozzárendelésére, így a beruházás tervezett teljes összköltsége 506,7 millió forint lenne.
Ha a pályázati forrást elnyeri Érd, a bölcsőde legkorábban 2020. első felében nyithatja meg kapuit.