Az érdi Duna-part és a magaspart élővilágát bemutató diorámát avattak szombaton a Magyar Földrajzi Múzeumban, a Föld napja alkalmából tartott családi rendezvényen.

A diorámában a Duna árterén, illetve a magasparton honos madarakat, békákat, lepkefajokat, bogarakat, illetve a madarak fészkelési módját tekintheti meg a közönség. Mint Mácsai Anetta múzeumigazgató elmondta, még két diorámát terveznek, egy a Fundoklia-völgy, egy pedig a lakóház környékének élővilágát mutatná be.

A dioráma átadását követően gyermekeknek és felnőtteknek egyaránt szóló, a Föld napjához kapcsolódó programok várták az érdeklődőket: bábelőadás, interaktív biológia show – ennek keretében dunai kagylók, parti csigák közt válogathattak a gyerekek, akik megismerkedhettek a fák lakóival is, és még Magyarország legszebb meztelencsigáját is megcsodálhatták, nem beszélve az élő pajorokról. Kitelepült a WWF Élő Duna turnéja is: a gyerekek egy hatalmas társasjáték „élő bábujaként” oldottak meg élővizekhez kapcsolódó feladatokat. A kicsiket ezen kívül kézműves-sarok, a nagyokat a klímaváltozással, éghajlattal kapcsolatos előadások, illetve a National Geographic egyik filmje várta, az egyik sarokban pedig megcsodálhatták a múzeum szeméttelepről mentett kincseit.

Diorámát avattak a Föld napján az érdi múzeumban
Kép: Á. K. 

 

Mint Mácsai Anetta, a múzeum igazgatóhelyettese elmondta, rendezvényükkel arra szerették volna felhívni a figyelmet, hogy az év 365 napján legyünk környezettudatosak, és tegyünk minél többet azért, hogy unokáinknak, gyermekeinknek élhető bolygót adjunk át.