Csepreghy Nándor miniszterhelyettes a sajtótájékoztatón elmondta: a város szolgáltatási színvonalát javító beruházások történnek Érden; fejlesztik az egészségügyi és oktatási intézményeket, ezek mellett pedig – hangsúlyozta – elsődlegesen fontos az ipari park létrehozása. Erről a kormány az augusztus végén esedékes kormányülésen hoz majd végleges támogatói döntést – jegyezte meg Csepreghy Nándor.

A miniszterhelyettes rámutatott arra is, hogy Érd nem csupán 64 milliárd forintnyi fejlesztési forráshoz jut hozzá, hanem mintegy 11 milliárd forint áll rendelkezésre Érd különböző fejlesztéseire a VEKOP-programban – ez az összeg az európai uniós fejlesztési csomag Érdre eső része. Fentiek mellett az érdi vállalkozások pályázhatnak állami és uniós fejlesztési forrásokra is, és ennek köszönhetően még nagyjából ötvenmilliárd forint érkezhet a városba. 2022-re Érd körülbelül 130 milliárd forinttal válhat gazdagabbá – zárta szavait a miniszterhelyettes.

T. Mészáros András polgármester a sajtótájékoztatón ismertette, mire fordítja a város az idén Érdre érkező 18 milliárd forintot, illetve azt a 8 milliárdot, amelyhez az úgynevezett 1/A-s programban jut hozzá a város. A fenyves-parkvárosi köznevelési centrum építése 7 milliárd, a Batthyány iskola rekonstrukciója, bővítése 6 milliárd, a Telekié 3 milliárd forintba kerül majd, míg a bölcsődékkel, óvodákkal kapcsolatos bővítési, felújítási, építkezési munkálatokra 3 milliárd forintot költenek majd. Az orvosi szakrendelőkre 232 milliót, a Dr. Romics László Egészségügyi Intézmény fejlesztésére 1,8 milliárd forintot, a Kós Károly Szakképző Iskola felújítása és bővítésére 4,5 milliárd forintot fordít a város.

Idén 18 milliárd forintból fejleszt Érd

A Modern Városok Program keretében megvalósuló beruházások látványtervei

 

„A Modern Városok Program a végrehajtási fázisban van, a felsorolt fejlesztések közbeszerzése zajlik, vagy az építkezés is megkezdődött, és egyes elemeit már át is adtuk” – mondta a polgármester, aki idézte még a KSH statisztikáját, miszerint a megyei jogú városok közül Érdre költöznek a legtöbben. Míg Érden 1990-ben körülbelül 40 ezren éltek, most 65 ezer állandó lakosa van, plusz mintegy 10-11 ezer ember bejelentés nélkül él a városban, és a statisztikai adatok alapján 10-11 éven belül mintegy 90-100 ezres lélekszámú lesz.

Aradszki András országgyűlési képviselő a sajtótájékoztatón kitért arra: elsődleges célja volt, mikor a választókerület képviselője lett, hogy az életfeltételeket meghatározó vállalkozások számára megfelelő klímát, hátteret tudjon biztosítani, és e tekintetben szinte minden településen történt előrelépés. Sóskúton betelepült az ipari park, Diósdra új vállalkozó érkezik, Érden pedig dinamikus változásokat indított el a Modern Városok Program. Mint fogalmazott: a program beruházásai az elkövetkező egy-másfél-két évben megvalósulnak, és hasznuk minden érdi polgárhoz elér majd.